• Svět bezpečí 2. a 4. ročník

     • Dne 03.10.2019 naši žáci ze 2. a 4. ročníku navštívili Svět bezpečí v Karlových Varech. Mladší žáci měli možnost nahlédnout do problematiky rizik, především spojenými s nástrahami v domácnosti, ve škole či v pobytě venku. Lektoři žákům vysvětlili, předvedli velmi přijatelnou formou, jak se v nebezpečí zachovat, na co si dát pozor a jak by konkrétní situaci vyřešili. Dle mého názoru byla zpětná vazba efektivní, neboť v každém „stanovišti“ Domov, Záchranáři, Hasiči, Policie bylo poukázáno na situace, kdy by mohlo dojít ke zmiňovanému nebezpečí. Pro starší žáky byla akce zaměřena na teorii cyklisty. Děti si zopakovaly křižovatky, dopravní značky a následovně vyjely na kole na dopravní hřiště, kde po celou dobu byli policisté, kteří dohlíželi na správnost jízdy a její dodržování.

     • Exkuze do Světa bezpečí v Karlových Varech

     • V pátek 27. 9. 2019 vyjeli žáci sedmých ročníků naší školy na exkurzi do Karlových Varů. Exkurze se týkala mimořádných událostí, které pro nás měli lektoři perfektně připravené. Nejprve žáky seznámili s tím, co to vlastně mimořádná událost je a s jakými druhy událostí se mohou na našem území České republiky setkat. Přiblížili jim i události přímo z našeho regionu.

      Následovala prohlídka spojená s prezentací jednotlivých modelových stanic integrovanéo záchranného sytému. Policie, hasiči i záchranáři děti seznámili nejen s vybavením, ale také jim vysvětlili, jak při mimořádné události postupují a jak náročné je pracovat v podmínkách, kde je ohrožen život a zdraví nás, civilistů. Nakonec si mohly děti na cvičném hřišti vyzkoušet modelovou situaci při úniku nebezpečné látky do ovzduší. Simulace pro nás nedopadla moc zdárně, protože kdyby to bylo doopravdy, tak by někteří z nás nepřežili. Ale i tak bych chtěl všechny zúčasněné žáky pochválit za dobré chování. Žáci si z exkuzce odnesli spoustu vědomostí a doufejme, že je nikdy nebudou muset uplatnit.

      Mgr. Josef Hudec

     • Atletický čtyřboj

     • Reprezentanti naší školy se zúčastnili letošní první sportovní soutěže. V okresním kole atletického čtyřboje (sprint, vytrvalost, skok vysoký nebo daleký a vrh koulí nebo hod míčkem) obsadili kluci i holky shodně pěkné páté místo (soutěžily vždy čtyřčlenné týmy). Jarda Hliňák byl navíc čtvrtý nejlepší mezi jednotlivci. Gratulujeme.

     • Organizace školního roku 2019/2020

     • Období školního vyučování ve školním roce 2019/2020 začne ve všech základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích v pondělí 2. září 2019.

      Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno ve čtvrtek 30. ledna 2020.

      Období školního vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno v úterý 30. června 2020.

      Podzimní prázdniny připadnou na úterý 29. října a středu 30. října 2019.

      Vánoční prázdniny budou zahájeny v pondělí 23. prosince 2019 a skončí v pátek 3. ledna 2020. Vyučování začne v pondělí 6. ledna 2020.

      Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 31. ledna 2020.

      Jarní prázdniny proběhnou v našem okrese v termínu 24.února až 1. března.

      Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 9. dubna 2020.

     • Olympijský běh 2019

     • I letos se naše škola zapojila do projektu Českého olympijského výboru Olympijský běh. V letošním roce se  zapojilo více než 60 000 dětí z téměř 300 škol po celé České republice a my patříme mezi ně!  Fotogalerie.

     • ZUŠ OPEN 2019

     • Fotografie z velmi podařené akce najdete pod odkazem zde.

     • Dokážu to

     • Fotografie z tradičního týdenního projektového pobytu žáků 1. stupně Dokážu to najdete zde.