• YPEF

• Dvanáctého března se konalo na Střední lesnické škole ve Žluticích místní kolo soutěže YPEF.

V kategorii mladší žáci se zúčastnilo celkem deset družstev, ZŠ Manětín, ZŠ a ZUŠ Žlutice, ZŠ Bochov , ZŠ Karlovy Vary a několik družstev v kategorii starší žáci.

Soutěžilo se v teoretických znalostech o lese, dále poznávací části rostlin, přírodnin, živočichů a ptáků.

Letošní soutěže se poprvé zúčastnili i naši žáci šestého ročníku J. Honek, J. Brejcha a V. Milota, dále žáci i žákyně sedmých ročníků a také žáci osmého ročníku.

Družstvo ve složení S. Janošková, M. Kopelentová a T. Přesličková obsadilo krásné třetí místo a družstvo osmého ročníku ve složení A. Horvat, L. Zeman a K. Košnářová obsadilo čtvrté místo.

Žáci v této soutěži získali mnoho zkušeností i znalostí a již se těší na příští rok, až se této soutěže znovu zúčastní.

Vojíková Soňa

• Žáci naší školy patří u přijímacích zkoušek k nejúspěšnějším

• S blížícím se termínem přijímacích zkoušek na střední školy se ve veřejném prostoru objevila řada srovnání regionálních, předmětových a také porovnání úspěšnosti žáků z jednotlivých škol. Nás může těšit, že žáci z naší žlutické školy patří mezi nejlépe připravené.

Analýza, kterou uskutečnil Karlovarský deník ve spolupráci se společností prijimacky.ai na základě dat společnosti Cermat, ukázala, že naši výsledky našich žáků jsou mezi třemi nejlepšími školami v regionu jak v češtině, tak v matematice. Takhle úspěšní nebyli žáci z žádné jiné školy.

Jedná se o milé uznání práce vyučujících naší školy stejně tak jako našeho systému přípravy žáků na střední školy. Část této práce navíc někteří učitelé dělají i ve svém volném čase a pro žáky zcela zdarma.

Jak si školy vedly:

TOP školy matematika:

1. Walfdorfská ZŠ a MŠ KV     45%

2. ZŠ Masarykova Ostrov        43%

3. ZŠ a ZUŠ Žlutice                  43%

TOP školy český jazyk

1. ZŠ KV Konečná                    61%

2. ZŠ a ZUŠ KV Šmeralova       60%

3. ZŠ a ZUŠ Žlutice                  59%

Jde o průměrné procento dobře vyřešených úkolů z daného předmětu v přijímacích testech za posledních 5 let.