• Svět bezpečí 2. a 4. ročník

     • Dne 03.10.2019 naši žáci ze 2. a 4. ročníku navštívili Svět bezpečí v Karlových Varech. Mladší žáci měli možnost nahlédnout do problematiky rizik, především spojenými s nástrahami v domácnosti, ve škole či v pobytě venku. Lektoři žákům vysvětlili, předvedli velmi přijatelnou formou, jak se v nebezpečí zachovat, na co si dát pozor a jak by konkrétní situaci vyřešili. Dle mého názoru byla zpětná vazba efektivní, neboť v každém „stanovišti“ Domov, Záchranáři, Hasiči, Policie bylo poukázáno na situace, kdy by mohlo dojít ke zmiňovanému nebezpečí. Pro starší žáky byla akce zaměřena na teorii cyklisty. Děti si zopakovaly křižovatky, dopravní značky a následovně vyjely na kole na dopravní hřiště, kde po celou dobu byli policisté, kteří dohlíželi na správnost jízdy a její dodržování.

     • Exkuze do Světa bezpečí v Karlových Varech

     • V pátek 27. 9. 2019 vyjeli žáci sedmých ročníků naší školy na exkurzi do Karlových Varů. Exkurze se týkala mimořádných událostí, které pro nás měli lektoři perfektně připravené. Nejprve žáky seznámili s tím, co to vlastně mimořádná událost je a s jakými druhy událostí se mohou na našem území České republiky setkat. Přiblížili jim i události přímo z našeho regionu.

      Následovala prohlídka spojená s prezentací jednotlivých modelových stanic integrovanéo záchranného sytému. Policie, hasiči i záchranáři děti seznámili nejen s vybavením, ale také jim vysvětlili, jak při mimořádné události postupují a jak náročné je pracovat v podmínkách, kde je ohrožen život a zdraví nás, civilistů. Nakonec si mohly děti na cvičném hřišti vyzkoušet modelovou situaci při úniku nebezpečné látky do ovzduší. Simulace pro nás nedopadla moc zdárně, protože kdyby to bylo doopravdy, tak by někteří z nás nepřežili. Ale i tak bych chtěl všechny zúčasněné žáky pochválit za dobré chování. Žáci si z exkuzce odnesli spoustu vědomostí a doufejme, že je nikdy nebudou muset uplatnit.

      Mgr. Josef Hudec

     • Atletický čtyřboj

     • Reprezentanti naší školy se zúčastnili letošní první sportovní soutěže. V okresním kole atletického čtyřboje (sprint, vytrvalost, skok vysoký nebo daleký a vrh koulí nebo hod míčkem) obsadili kluci i holky shodně pěkné páté místo (soutěžily vždy čtyřčlenné týmy). Jarda Hliňák byl navíc čtvrtý nejlepší mezi jednotlivci. Gratulujeme.

     • Organizace školního roku 2019/2020

     • Období školního vyučování ve školním roce 2019/2020 začne ve všech základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích v pondělí 2. září 2019.

      Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno ve čtvrtek 30. ledna 2020.

      Období školního vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno v úterý 30. června 2020.

      Podzimní prázdniny připadnou na úterý 29. října a středu 30. října 2019.

      Vánoční prázdniny budou zahájeny v pondělí 23. prosince 2019 a skončí v pátek 3. ledna 2020. Vyučování začne v pondělí 6. ledna 2020.

      Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 31. ledna 2020.

      Jarní prázdniny proběhnou v našem okrese v termínu 24.února až 1. března.

      Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 9. dubna 2020.

     • Olympijský běh 2019

     • I letos se naše škola zapojila do projektu Českého olympijského výboru Olympijský běh. V letošním roce se  zapojilo více než 60 000 dětí z téměř 300 škol po celé České republice a my patříme mezi ně!  Fotogalerie.

     • Čištění řeky Střely

     • Na noc z 5. na 6. dubna 2019 jsme s podporovateli naplánovali spaní ve škole v souvislosti s akcí ,,Čištění řeky Střely“, kterou pořádalo město. Pro žáky jsme na páteční odpoledne připravili pochod z Chyše do Žlutic s prohlídkou stájí pana Váni. Druhý den jsme s dětmi uklízeli odpadky okolo řeky. Překvapila nás ,,halda“ odpadků (plasty, hadry, roury, ...). V závěru akce nás čekalo občerstvení na Dolánce. Této akce se zúčastnilo 25 žáků a 8 pedagogů naší školy.    Soňa Vojíková

      Fotogalerie

     • Návštěva z Warmensteinachu

     • Letošní šesťáci navázali na spolupráci se školou ve Weidenbergu (škola, kterou navštěvují m. j. děti z partnerského města Warmensteinach). Tato spolupráce začala již minulý rok.

      Tentokrát na návštěvu přijeli žáci z Německa k nám, a to v hojném počtu. Dopoledne děti hrály v tělocvičně hry, ve kterých byla propojena němčina s češtinou. Odpoledne si prohlédly Žlutice a prošly část cesty Pohádkovým lesem.

      Velký dík patří všem, kteří se na organizaci tohoto dne podíleli, zejména za vstřícný přístup paním kuchařkám ze školní jídelny.

      Cílem tohoto setkání bylo navázat bližší kontakt s vrstevníky, což se zřejmě podařilo již během této krátké návštěvy, a naplánovat další společné akce. Těším se na ně.

      Mgr. Vendula Kuchtová


      Galerie

     • Ponožkový den

     • 21. března proběhl v naší škole Ponožkový den, kterým jsme alespoň symbolicky vyjádřili podporu lidem postiženým Downovým syndromem. Ponožky jako symbol jsou zvoleny proto, neboť když se dají patami k sobě, vytvoří dohromady písmeno X, připomínající příčinu tohoto onemocnění, poruchu chromozomu X. Odlišnost ponožek pak symbolizuje odlišnost lidí s Downovým syndromem od těch zdravých.

    • Úspěchy v soutěžích
     • Úspěchy v soutěžích

     • Naši žáci v uplynulém období získali několik cenných úspěchů v soutěžích a olympiádách. Vítězství a postup do krajského kola jsme získali v soutěži v Aj Angličtina nás baví stejně jako v zeměpisné olympiádě v kategorii 8. a 9. třída. Postup do krajského kola slaví také dvě žákyně v recitační soutěži.

     • Recitační přehlídka - školní kolo

     • Ve středu 13. února se v dopoledních hodinách ve vestibulu školy uskutečnila tradiční školní recitační přehlídka. Své nadání předvedly děti z prvního stupně i zkušení recitátoři z vyšších ročníků. Ti nejtalentovanější se pokusí upět v okresním kole recitační soutěže.