• Metodik prevence

• Školní metodik prevence

Ing. Ivana Pšenáková Ph.D.

email: psenakova@zsazusz.cz

tel: 353393243-16

kabinet: první patro, č.dv. 80

Metodik prevence působí na škole jako poskytovatel poradenských služeb spolu s výchovným poradcem a speciálním pedagogem.

Školní metodik prevence vykonává činnosti metodické a koordinační (pro pedagogy), informační a poradenské (pro pedagogy a rodiče).

O těchto činnostech vede písemnou dokumentaci pod názvem Minimální preventivní program.

S ČÍM SE TEDY NA MNE MŮŽETE OBRÁTIT? KTERÉ PROBLÉMY SPADAJÍ DO MÉ KOMPETENCE?

• Nezdravé vztahy v kolektivu třídy a mezi žáky školy

• experimenty žáků s návykovými látkami

• vandalismus, krádeže, ničení osobních věcí žáků ve škole

• fyzické a psychické ubližování a slovní napadání žáků ve škole

• projevy rasové a menšinové intolerance

• domácí násilí a sexuální zneužívání

• a další problémy ovlivňující vzdělávání a výchovu žáků

Cílem nás, pedagogů, je vytvořit pozitivní atmosféru a přispět ke zdravému vývoji Vašich dětí. Aby naše práce byla úspěšná, potřebujeme komunikovat a spolupracovat s vámi, rodiči, protože Vy znáte své děti a jejich potřeby nejlépe. Prosím, obracejte se na nás se záležitostmi, které vnímáte jako problematické, abychom mohli hned v zárodku zachytit jakékoliv nezdravé projevy v prostředí třídy Vašeho dítěte či celé školy.

• Formuláře metodika prevence