• Matematický klokan

• Jaro je vždy plné školních soutěží a olympiád. V matematice děti mohou uspět v Matematickém klokanovi. Nejlepšími žáky v naší škole v letošním kole byli:

mezi druháky a třeťáky Leontýna Janíčková, Radim Kříž a Alena Straková,

mezi čtvrťáky a páťáky Jiří Schöpp, Václav Milota a Anežka Šantorová,

mezi šesťáky a sedmáky Lukáš Zeman, Markéta Kopelentová a Nela Vytisková,

mezi osmáky a deváťáky Daniel Starý, Tereza Patrmanová a Yoko Zeilhoferová.

Všem úspěšným gratulujeme.

• Koncert ZUŠ

• Tradiční koncert populární hudby v podání žáků naší ZUŠ se letos uskutečnil 16. března. A opět si ho návštěvnící užili. Poděkování patří všem vystupujícím a jejich pedagogům.

Více fotografií zde.

• YPEF

• Začátkem března se konalo na Střední lesnické škole místní kolo soutěže YPEF. V kategorii mladší žáci se zúčastnilo celkem devět družstev, ZŠ Manětín, ZŠ a ZUŠ Žlutice, ZŠ Bochov a také SŠ, ZŠ a MŠ Kraslice a šest družstev v kategorii starší žáci. Soutěžilo se v teoretických znalostech o lese, dále poznávací části rostlin, přírodnin, živočichů a také v praktické části sokolnictví.

Naši žáci a žákyně ZŠ a ZUŠ Žlutice obsadili krásné druhé a třetí místo.

Všem srdečně blahopřejeme!

Vojíková Soňa

• Příběhy našich sousedů

• V chebském kulturním centru Svoboda zazněly v pondělí 27. února příběhy pamětníků. Projekt pořádá nezisková organizace Post Bellum. Svoje práce představili před publikem žáci DDM Sova Cheb, ZŠ Horní Slavkov Školní, ZŠ a ZUŠ Žlutice, ZŠ Horní Slavkov Nádražní a ZŠ Toužim. Naši školu reprezentovaly Anežka Veselá a Eliška Šantorová pod dohledem pana učitele Mgr. Stanislava Ertla s příběhem žlutického občana pana Josefa Kuřátka.

Všechny žákovské a studentské týmy měly za úkol s pomocí svých učitelů a koordinátorky z organizace Post Bellum najít pamětníka, vyzpovídat ho, natočit jeho vzpomínky, získat jeho archivní fotografie a zpracovat příběh do podoby audio nebo video reportáže, komiksu nebo psaného textu.

„Jednotlivé týmy prokázaly před početným publikem nejen své dokumentaristické schopnosti, ale také svou vytrvalost a preciznost při zpracování životních příběhů tří pamětnic a dvou pamětníků. Celý projekt společně se závěrečnou slavnostní prezentací jasně ukazuje, že setkání dvou generací a jejich pohled na svět minulý a současný, může být pro všechny obohacující, “ uvedla Veronika Hanousková, koordinátorka Příběhů našich sousedů za Karlovarský kraj.

Velká gratulace oběma dívkám.

Závěrečná prezentace akce

Další fotografie z akce

Převzato z webu  "Živé Chebsko"