Menu mapy

Navigace

 • Aktualizace údajů

  Data z programu aSc Rozvrhy byla aktualizována
 • Slavnostní předání prvních vysvědčení

  V sále muzea ve Žluticích proběhlo ve středu 31. ledna tradiční předání prvních vysvědčení žákům z první třídy.

 • Den přípravy občanů k obraně státu

  Ve čtvrtek 18. ledna naši školu obsadila armáda. V tento den měli žáci možnost vidět vojenská vozidla, diskutovat s vojáky o zahraničních misích, prověřit své znalosti z oblasti první pomoci, poznat jak se správně chránit před chemickým útokem a dozvědět se mnoho dalšího o fungování naší armády.

 • Úspěch našich výtvarnic

  Výtvarný obor  ZŠ a ZUŠ ve Žluticích  se přihlásil do soutěže vypsané odborem životního prostředí  Krajského úřadu v Karlových Varech s názvem „Hrajeme si s odpady".

  Téma pro IV. kategorii, do které patří ZUŠ  a střední školy, bylo „Chráněné rostliny Karlovarska.“

  Téma dáno, chuť do práce velká a nadšení děvčat také. Vybíraly jsme a volba padla na upolín nejvyšší a lilii cibulkonosnou. Tvořit se muselo z odpadu, takže přišly ke slovu zbytky papírů, novin, drátů, špejlí,  polystyrenu, plastových lahví, zkrátka všeho, co se našlo.

  Komisí v Karlových Varech byl do soutěže, v níž se sešlo asi 180 prací, vybrán upolín.

  Byli jsme pozváni  na 15. 12. 2017 do krajské knihovny k slavnostnímu vyhodnocení vítězných prací všech kategorií a tam jsme se dověděli, že jsme se umístili na skvělém 2. místě. Radost neznala mezí. S nadšením  jsme se vraceli domů a těšíme se na další  výtvarnou práci.

  Autorky  výtvarného počinu: Simonka Janošková, Kateřina Poláková, Michaela Svobodová, Ema Minářová, Terezie Korolová, Terezka Odrejčková, Dominika Boková a Michaela Henešová. 

  Mgr. Anna Vaňatová

   

  Blahopřejeme

   

 • Školní florbalové turnaje

  Každoroční školní florbalové turnaje měly předpokládané vítěze. Na 1. stupni zvítězila třída 5.B, na druhém pak favorizovaní sedmáci. Další fotografie najdete ve školní galerii.

 • Osmáci v Techmánii

  Jakožto každoročně, tak i letos se žáci osmých tříd zúčastnili exkurze přírodovědného centra Techmania Science Center v Plzni. Každý rok nás překvapí nové aktivity, zajímavosti z oblasti přírodních věd a speciální tématické bloky. Letošní speciální bloky umožnily jedné skupině žáků seznámit se s vesmírem v tamním 3D Planetáriu, naší Galaxií a sluneční soustavou. Druhá skupina poznávala smysly lidského těla a v laboratoři si vyzkoušela i jejich fungování při výrobě  vlastního parfému. Techmania Science center dále nabídl spoustu experimentů, interaktivních exponátů souvisejících s přírodními jevy a zákonitostmi z oboru přírodních věd, ale i z oboru lidských činností. Všem se nám tam moc líbilo a těšíme se na další návštěvu!

  Maňáková M.

 • Mikulášská nadílka 2017

  I letos si žáci devátých tříd připravili pro své mladší spolužáky program s Mikulášskou nadílkou. Fotografie dokumentují návštěvu čertů v některých třídách prvního stupně. Fotografie najdete zde: Mikuláš

 • 6. třída a Svět bezpečí

  Také žáci 6. třídy vyrazili do Světa bezpečí na poznání problematiky 1. pomoci. Fotografie z akce


 • Svačiny formou švédských stolů

  Školní kuchyně připravila pro žáky ještě jednu nabídku školních svačin. Od 1. listopadu mohou přijít o velké přestávce pro předem objednanou svačinu, kterou snědí ve školní jídelně. Výběr je vždy z pestré nabídky. Bližší informace u vedoucí školního stravování. Cena svačiny je 20 Kč.

 • Každoročně naše škola využívá nabídky vzdělávacích programů Světa záchranářů v Karlových Varech. Fotografie jsou z programu pro třídy 4.A a 5.A.

 • Víkend od 20. října strávili ve škole naši podporovatelé. Během tří dní naplněných diskuzemi, akcemi a zábavou prožili spousty zajímavých chvil.

 • Kam po základní škole

 • Přírodovědný klokan

  Výsledky nejlepších žáků ve školním kole soutěže Přírodovědný klokan.

  Nejlepsi_zaci.pdf

 • Den zdraví

  V pátek 29. září se v naší škole uskutečnil projektový den s názvem Den zdraví. Žáci se seznámili s postupy v situacích, do kterých se v životě mohou dostat. navíc si vyzkoušeli i základy 1. pomoci. 

  Fotogalerie

Novinky

Kontakt

 • Základní škola a základní umělecká škola Žlutice, příspěvková organizace
  Poděbradova 307
  364 52 Žlutice
 • +420 353 393 243

Fotogalerie

Mapa