Menu mapy

Navigace

 • Třídní schůzky a rodičovské konzultace

  Ve čtvrtek 22. listopadu se uskuteční od 15.30 do 18 hodin rodičovské konzultace pro rodiče žáků 2. stupně, od 17 hodin třídní schůzky pro rodiče žáků 1. stupně. Od 18 hodin se v jídelně školy uskuteční schůzky pro rodiče vycházejících žáků.

 • Loutky pro 1. stupeň

 • VELKÁ ŠKOLNÍ SOUTĚŽ KE 100. VÝROČÍ VZNIKU ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY

  VELKÁ ŠKOLNÍ SOUTĚŽ KE 100. VÝROČÍ VZNIKU ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY

  Při příležitosti 100. výročí vzniku Československa jsme pro žáky 2. stupně nachystali vědomostní soutěž. Pravidla a soutěžní otázky najdete v příloze. Ukončení soutěže je 7. listopadu ve 14 hodin.

  Pravidla.docx

  Dejepisna_soutez_1_-_hymna.pdf

  Dejepisna_soutez_2_-_vlajka.pdf

  Dejepisna_soutez_3_-_Uzemi_statu.pdf

  Dejepisna_soutez_4_-_Zaslouzili_se_o_stat_I.pdf

  Dejepisna_soutez_4_-_Zaslouzili_se_o_stat_II.pdf

 • Vyhlášení voleb do školské rady

 • Oslava 100. výročí vzniku Československa

  Pěvecký sbor ZUŠ (doplněný o bývalé absolventky) se zůčastnil slavnostní akce uspořádané městem Žlutice k oslavě výročí vzniku republiky.

 • Sazka olympijský trénink

 • První třída 2018/19

 • Školní svačiny

  I v novém školním roce bude pro žáky připravovat školní kuchyně svačiny na malou i velkou přestávku. O malé přestávce je možné svačinu odnést s sebou,  na velkou přestávku si žáci mohou objednat svačinu formou švédských stolů.

 • Nabídka zájmových kroužků

  V příloze naleznete nabídku zájmových kroužků pro letošní školní rok.

  Kroužky 2018-19.pdf

 • Aktualizace údajů

  Data z programu aSc Rozvrhy byla aktualizována
 • Úprava časového rozvržení vyučovacích hodin

  Úprava časového rozvržení vyučovacích hodin

  Od nového školního roku se změnilo nastavení vyučovacích hodin a přestávek takto:

  1.hodina 8.00 - 8.45; 2.hodina 8.55 - 9.40; 3.hodina 10.00 - 10.45; 4.hodina 10.55 - 11.40; 5.hodina 11.45 -12.30; 6.hodina 12.40 - 13.25; 7.hodina 13.30 -14.15; 8.hodina 14.20 - 15.05

 • Školní rok 2018/19

  Školní rok 2018/19

  Školní rok 2018/2019 bude zahájen v pondělí 3. září 2018 v 8 hodin před budovou školy.

  Již v týdnu před zahájením mohou žáci a rodiče objednávat stravování ve školní jídelně a vyřizovat další administrativní záležitosti.

  Organizace školního roku 2018/19.pdf​​​​​​​

 • Olympijský běh 2018

  Olympijský běh 2018

  Již druhým rokem se škola účastní T-mobile olympijského běhu. Všichni běhu schopní žáci symbolicky uběhnou určenou trať, jsou odměněni drobnými dárky a nejlepší dostanou ceny. I letos to většina našich žáků zvládla. 

 • Geologická exkurze deváťáků do partnerského města a okolí

  Geologická exkurze deváťáků do partnerského města a okolí

  Ve dnech 11. - 14. června se žáci deváté třídy společně s osmáky ze školy Weidenberg (kterou m.j. navštěvují děti z partnerského města Warmensteinach) zúčastnili exkurze zaměřené na geologii.

  Vše začalo vřelým uvítáním ve weidenbergské škole, kde pro nás sami žáci připravili výborné občerstvení. Již během oběda se žáci rozdělili do smíšených česko - německých skupin. Konverzace se ale rozběhla později - během „rallye“ po budově školy. Po prohlídce školy jsme se ubytovali v penzionu přímo pod Ochsenkopf. Pak výborná večeře a deštivá návštěva rašeliništního přírodního koupaliště.

  Druhý den začal časnou snídaní. Vyzvedli jsme německé děti před jejich školou a společně se vydali poznávat Fränkische Schweiz. Prohlídky krápníkových jeskyní s výkladem i bez (pouze s čelovkou) nás nadchly. Poté, co jsme se odpoledne rozloučili s německými přáteli, jsme si ještě prošli naučnou hornickou stezku v blízkosti Warmensteinach. Dozvěděli jsme se dost i z historie městečka.

  Třetí den jsme opět vstávali celkem brzy a vydali se společně prozkoumat alespoň část Fichtelgebirge. V úzké štole nedaleko Goldkronachu se těžilo zlato. Bohužel jsme sami žádné neobjevili. Odpolední túra po Schanzberg byla náročná, ale velmi zajímavá. Ještě před večeří jsme stihli další procházku – směr Ochsenkopf. Po večeři už jen úkoly ze zeměpisu …

  Ve čtvrtek, cestou domů, jsme ještě prozkoumali skalní labyrint Luisenburg. Jedním slovem nádhera! Díky skvělé průvodkyni známe rozdíl ve vzniku hrubozrnné a jemné žuly, víme, jak reaguje křemen s kyselinou atp.

  Po celou dobu se o nás velice pečlivě starali přátelé z Warmensteinach. A program byl opravdu nabitý! Organizaci zaštítil R. Stöcker spolu s paní učitelkou S. Hofmann. Odborný výklad geologický nadšenec N. Hedler s přáteli a kolegy. Děkujeme jim za jejich volný čas, který nám věnovali!

  V neposlední řadě bychom rádi poděkovali za finanční podporu nadaci Bezirkjugendring Oberfranken, obci Warmensteinach, která výrazně přispěla na ubytování, škole Weidenberg, která dotovala vstupné, ZŠ a ZUŠ Žlutice za cestovní pojištění a Městu Žlutice, které sponzorovalo dopravu nejen do Warmensteinach a zpět, ale také cesty po Německu.

  Tato akce byla první svého druhu a hodnotím ji jako velmi zdařilou. Přeji žlutickým dětem více takových možností a akcí, ale i další spolupráci se školou ve Weidenberg.

  A vypadá to nadějně ...

  Mgr. Vendula Kuchtová

 • Koncert ZUŠ open

 • Weißenstadt 2018

  Weißenstadt 2018

  Letošní česko-německý projektový týden se opět vyvedl. Počasí bylo bezvadné stejně jako organizace. Tentokrát bylo téma „Co si můžeme vzít z přírody“. Byl to skutečný podnět k zamyšlení se nad konzumním způsobem života. Vyzkoušeli jsme si vyrobit produkty, které nemusíme vždy jen nakupovat a kterými můžeme životnímu prostředí trochu ulehčit. Děti si domů dovezly vlastnoručně vyrobená mýdla, pomalované látkové tašky, deodorant či balzám na rty. Jako velkou šanci vidím i intenzivní komunikaci a spolupráci s dětmi z Německa, letos to byli žáci z „Realschule Wunsiedel“.

 • Den Země

  Den Země

  V dubnu letošního roku se žáci II. stupně naší ZŠ a ZUŠ zapojili do úklidu pěších cest a okolí města, v rámci Dne Země. Tento celosvětově významný den si připomínáme 22. dubna. Tématem letošního projektového dne bylo kromě úklidu okolí i „vodní hospodářství“. Žáci navštívili čističku odpadních vod ve Žluticích a úpravnu vody na Žlutické přehradě. Seznámili se tak s postupy úpravy vody, aby byla voda vhodná k přímé konzumaci a stejně tak byli seznámeni s procesy čištění odpadní vody, která se musí před vypuštěním do přírody vyčistit. Cestou žáci posbírali několik pytlů s odpadky, které se nacházely volně v přírodě, podél pěších cest a silnic. Sklidili tak i různé nevhodné předměty, jako nefunkční elektrospotřebiče a kusy nábytku.

  Příroda si na chvíli alespoň trochu oddychla. Je totiž na každém z nás, jak se k přírodě a našemu životnímu prostředí chováme a jak jej udržujeme. Tímto velmi děkuji všem žákům II. stupně za úklid a pomoc přírodě.

  Michaela Maňáková

 • Úspěch na zeměpisné olympiádě

  Úspěch na zeměpisné olympiádě

  Na okresním kole zeměpisné olympiády, která proběhla v Ostrově, dosáhli velmi dobrých výsledků dva žáci z naší školy. Ve svých kategoriích obsadili postupové druhé místo a bohužel nepostupové třetí místo ve starší kategorii. V krajském kole potvrdil Tomáš ze sedmé třídy svoji šikovnost a vyhrál s výrazným náskokem krajské kolo. Gratulujeme.

Novinky

Kontakt

 • Základní škola a základní umělecká škola Žlutice, příspěvková organizace
  Poděbradova 307
  364 52 Žlutice
 • +420 353 393 243

Fotogalerie

Mapa