• Čištění řeky Střely

• Na noc z 5. na 6. dubna 2019 jsme s podporovateli naplánovali spaní ve škole v souvislosti s akcí ,,Čištění řeky Střely“, kterou pořádalo město. Pro žáky jsme na páteční odpoledne připravili pochod z Chyše do Žlutic s prohlídkou stájí pana Váni. Druhý den jsme s dětmi uklízeli odpadky okolo řeky. Překvapila nás ,,halda“ odpadků (plasty, hadry, roury, ...). V závěru akce nás čekalo občerstvení na Dolánce. Této akce se zúčastnilo 25 žáků a 8 pedagogů naší školy.    Soňa Vojíková

• Návštěva z Warmensteinachu

• Letošní šesťáci navázali na spolupráci se školou ve Weidenbergu (škola, kterou navštěvují m. j. děti z partnerského města Warmensteinach). Tato spolupráce začala již minulý rok.

Tentokrát na návštěvu přijeli žáci z Německa k nám, a to v hojném počtu. Dopoledne děti hrály v tělocvičně hry, ve kterých byla propojena němčina s češtinou. Odpoledne si prohlédly Žlutice a prošly část cesty Pohádkovým lesem.

Velký dík patří všem, kteří se na organizaci tohoto dne podíleli, zejména za vstřícný přístup paním kuchařkám ze školní jídelny.

Cílem tohoto setkání bylo navázat bližší kontakt s vrstevníky, což se zřejmě podařilo již během této krátké návštěvy, a naplánovat další společné akce. Těším se na ně.

Mgr. Vendula Kuchtová

• Ponožkový den

• 21. března proběhl v naší škole Ponožkový den, kterým jsme alespoň symbolicky vyjádřili podporu lidem postiženým Downovým syndromem. Ponožky jako symbol jsou zvoleny proto, neboť když se dají patami k sobě, vytvoří dohromady písmeno X, připomínající příčinu tohoto onemocnění, poruchu chromozomu X. Odlišnost ponožek pak symbolizuje odlišnost lidí s Downovým syndromem od těch zdravých.

• Úspěchy v soutěžích

• Naši žáci v uplynulém období získali několik cenných úspěchů v soutěžích a olympiádách. Vítězství a postup do krajského kola jsme získali v soutěži v Aj Angličtina nás baví stejně jako v zeměpisné olympiádě v kategorii 8. a 9. třída. Postup do krajského kola slaví také dvě žákyně v recitační soutěži.

• Recitační přehlídka - školní kolo

• Ve středu 13. února se v dopoledních hodinách ve vestibulu školy uskutečnila tradiční školní recitační přehlídka. Své nadání předvedly děti z prvního stupně i zkušení recitátoři z vyšších ročníků. Ti nejtalentovanější se pokusí upět v okresním kole recitační soutěže.

• Předání prvních vysvědčení

• Ve čtvrtek 31. ledna naši prvňáčci tradičně obdrželi z rukou pana starosty první vysvědčení a knížku jako dárek. Sdílená galerie.

• Vánoční akademie

• Jako rozloučení s rokem 2018 připravili žáci naší školy pro své rodiče a další hosty vánoční vystoupení. Fotogalerie

• Florbalové turnaje

• Na konci roku probíhají tradičně různé florbalové turnaje. ve školním turnaji 1. stupně zvítězila 5.B, na druhé stupni opět favoriti z 8. třídy. Fotografie

• VELKÁ ŠKOLNÍ SOUTĚŽ KE 100. VÝROČÍ VZNIKU ČESKOSLOVENSKÉ REPUBLIKY

• Vítězi školní soutěže se stali Tomáš Svoboda, Barbora Hartová a Filip Štěrba.

• Oslava 100. výročí vzniku Československa

• Pěvecký sbor ZUŠ (doplněný o bývalé absolventky) se zůčastnil slavnostní akce uspořádané městem Žlutice k oslavě výročí vzniku republiky.