• Organizace školního roku 2019/2020

• Období školního vyučování ve školním roce 2019/2020 začne ve všech základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích v pondělí 2. září 2019.

Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno ve čtvrtek 30. ledna 2020.

Období školního vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno v úterý 30. června 2020.

Podzimní prázdniny připadnou na úterý 29. října a středu 30. října 2019.

Vánoční prázdniny budou zahájeny v pondělí 23. prosince 2019 a skončí v pátek 3. ledna 2020. Vyučování začne v pondělí 6. ledna 2020.

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 31. ledna 2020.

Jarní prázdniny proběhnou v našem okrese v termínu 24.února až 1. března.

Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 9. dubna 2020.

• Olympijský běh 2019

• I letos se naše škola zapojila do projektu Českého olympijského výboru Olympijský běh. V letošním roce se  zapojilo více než 60 000 dětí z téměř 300 škol po celé České republice a my patříme mezi ně!  Fotogalerie.

• ZUŠ OPEN 2019

• Fotografie z velmi podařené akce najdete pod odkazem zde.

• Dokážu to

• Fotografie z tradičního týdenního projektového pobytu žáků 1. stupně Dokážu to najdete zde.

• Čištění řeky Střely

• Na noc z 5. na 6. dubna 2019 jsme s podporovateli naplánovali spaní ve škole v souvislosti s akcí ,,Čištění řeky Střely“, kterou pořádalo město. Pro žáky jsme na páteční odpoledne připravili pochod z Chyše do Žlutic s prohlídkou stájí pana Váni. Druhý den jsme s dětmi uklízeli odpadky okolo řeky. Překvapila nás ,,halda“ odpadků (plasty, hadry, roury, ...). V závěru akce nás čekalo občerstvení na Dolánce. Této akce se zúčastnilo 25 žáků a 8 pedagogů naší školy.    Soňa Vojíková

• Návštěva z Warmensteinachu

• Letošní šesťáci navázali na spolupráci se školou ve Weidenbergu (škola, kterou navštěvují m. j. děti z partnerského města Warmensteinach). Tato spolupráce začala již minulý rok.

Tentokrát na návštěvu přijeli žáci z Německa k nám, a to v hojném počtu. Dopoledne děti hrály v tělocvičně hry, ve kterých byla propojena němčina s češtinou. Odpoledne si prohlédly Žlutice a prošly část cesty Pohádkovým lesem.

Velký dík patří všem, kteří se na organizaci tohoto dne podíleli, zejména za vstřícný přístup paním kuchařkám ze školní jídelny.

Cílem tohoto setkání bylo navázat bližší kontakt s vrstevníky, což se zřejmě podařilo již během této krátké návštěvy, a naplánovat další společné akce. Těším se na ně.

Mgr. Vendula Kuchtová

• Ponožkový den

• 21. března proběhl v naší škole Ponožkový den, kterým jsme alespoň symbolicky vyjádřili podporu lidem postiženým Downovým syndromem. Ponožky jako symbol jsou zvoleny proto, neboť když se dají patami k sobě, vytvoří dohromady písmeno X, připomínající příčinu tohoto onemocnění, poruchu chromozomu X. Odlišnost ponožek pak symbolizuje odlišnost lidí s Downovým syndromem od těch zdravých.