Nabídka zaměstnání

ZŠ a ZUŠ Žlutice přijme administrativní pracovnici (na DPP) na zkrácený (zatím poloviční) pracovní úvazek s výhledem na jeho budoucí navýšení. Požadujeme středoškolské vzdělání s maturitou. Nástup dle dohody. Nabídky přijímáme do konce února. Zájemci se mohou o podrobnostech informovat přímo v kanceláři školy.

Nabídky zaměstnání

ZŠ a ZUŠ Žlutice přijme pro školní rok 2018/19 učitele některé  z těchto aprobací: učitele 1. stupně, matematiky, Tv, Vv, Aj. Přijmeme i učitele hudebního a výtvarného oboru ZUŠ.

Pondělí 19. 2. 2018

Bazén pro veřejnost

Termíny plavání pro školní rok 2017/18

Středa - 17 - 18 hodin (pouze dospělí)

Čtvrtek - 18 - 19 hodin (dospělí, dospělí a děti)

Neděle  - 15 - 16 hodin (dospělí, dospělí a děti)

Neděle - 16 - 17 hodin (pouze dospělí).

Vstupné: dospělí 50 Kč, děti 30 Kč. Děti pouze v doprovodu rodičů.

Plavání probíhá s výjimkou dnů školních prázdnin a školního volna.

Počítadlo návštěv

Novinky

• V sále muzea ve Žluticích proběhlo ve středu 31. ledna tradiční předání prvních vysvědčení žákům z první třídy.

• Ve čtvrtek 18. ledna naši školu obsadila armáda. V tento den měli žáci možnost vidět vojenská vozidla, diskutovat s vojáky o zahraničních misích, prověřit své znalosti z oblasti první pomoci, poznat jak se správně chránit před chemickým útokem a dozvědět se mnoho dalšího o fungování naší armády.

• Výtvarný obor ZŠ a ZUŠ ve Žluticích se přihlásil do soutěže vypsané odborem životního prostředí Krajského úřadu v Karlových Varech s názvem „Hrajeme si s odpady".

Téma pro IV. kategorii, do které patří ZUŠ a střední školy, bylo „Chráněné rostliny Karlovarska.“

Téma dáno, chuť do práce velká a nadšení děvčat také. Vybíraly jsme a volba padla na upolín nejvyšší a lilii cibulkonosnou. Tvořit se muselo z odpadu, takže přišly ke slovu zbytky papírů, novin, drátů, špejlí, polystyrenu, plastových lahví, zkrátka všeho, co se našlo.

• Každoroční školní florbalové turnaje měly předpokládané vítěze. Na 1. stupni zvítězila třída 5.B, na druhém pak favorizovaní sedmáci. Další fotografie najdete ve školní galerii.

• Jakožto každoročně, tak i letos se žáci osmých tříd zúčastnili exkurze přírodovědného centra Techmania Science Center v Plzni. Každý rok nás překvapí nové aktivity, zajímavosti z oblasti přírodních věd a speciální tématické bloky. Letošní speciální bloky umožnily jedné skupině žáků seznámit se s vesmírem v tamním 3D Planetáriu, naší Galaxií a sluneční soustavou. Druhá skupina poznávala smysly lidského těla a v laboratoři si vyzkoušela i jejich fungování při výrobě vlastního parfému. Techmania Science center dále nabídl spoustu experimentů, interaktivních exponátů souvisejících s přírodními jevy a zákonitostmi z oboru přírodních věd, ale i z oboru lidských činností. Všem se nám tam moc líbilo a těšíme se na další návštěvu!

• I letos si žáci devátých tříd připravili pro své mladší spolužáky program s Mikulášskou nadílkou. Fotografie dokumentují návštěvu čertů v některých třídách prvního stupně. Fotografie najdete zde: Mikuláš

• Také žáci 6. třídy vyrazili do Světa bezpečí na poznání problematiky 1. pomoci. Fotografie z akce

• Školní kuchyně připravila pro žáky ještě jednu nabídku školních svačin. Od 1. listopadu mohou přijít o velké přestávce pro předem objednanou svačinu, kterou snědí ve školní jídelně. Výběr je vždy z pestré nabídky. Bližší informace u vedoucí školního stravování. Cena svačiny je 20 Kč.

• Každoročně naše škola využívá nabídky vzdělávacích programů Světa záchranářů v Karlových Varech. Fotografie jsou z programu pro třídy 4.A a 5.A.

• Víkend od 20. října strávili ve škole naši podporovatelé. Během tří dní naplněných diskuzemi, akcemi a zábavou prožili spousty zajímavých chvil.

Novinky

• Základní škola a základní umělecká škola Žlutice, příspěvková organizace