• Rodičovské schůzky

• Ve čtvrtek 26.9. se uskuteční úvodní rodičovské schůzky. Od 16 hodin máme možnost diskutovat s vedením školy. Hlavní část proběhne od 16.30, kdy se konají schůzky s jednotlivými třídními učiteli. Od 17 hodin pak schůzka pro rodiče žáků s podpůrnými opatřeními. Srdečně zveme a vyzýváme zákonné zástupce k účasti.

• Organizace školního roku 2024/2025

• Vyučování ve školním roce 2024/2025 začne v pondělí 2. září 2024.

Podzimní prázdniny stanovuje MŠMT na úterý 29. října a středu 30. října 2024.

Vánoční prázdniny začínají v pondělí 23. prosince 2024 a končí v pátek 3. ledna 2025. Vyučování začne v pondělí 6. ledna 2025.

Vysvědčení s hodnocením za první pololetí bude žákům předáno ve čtvrtek 30. ledna 2025.

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 31. ledna 2025

Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou pro naši školu stanoveny na 17. 2. - 23. 2. 2025.

Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 17. dubna 2025.

Vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno v pátek 27. června 2025.

Hlavní prázdniny trvají od 28. června 2025 do 31. srpna 2025.

• Sportovní soutěže - jaro 2024

• Jaro je tradičně plné mnoha sportovních soutěží, kterých se naši žáci účastní - štafetový pohár, volejbal, atletický pohár rozhlasu, minikopaná a další.

• Příjmací řízení do ZUŠ pro nový školní rok

• Všichni zájemci o docházku do ZUŠ pro nový školní rok musí podat přihlášku a projít přijímacím řízením - jednoduchými talentovými zkouškami.

Požadavky ke zkoušce:

Hudební obor: ověření hudebního sluchu a rytmického cítění, sociální zralost (zpěv písně, opakování tónů, vytleskání rytmu);

Taneční obor: pohybové schopnosti, hudební sluch, rytmické cítění, sociální zralost;

Výtvarný obor: výtvarné cítění, cit pro linii, tvar a barvu, 2 – 3 domácí práce vítány, sociální zralost;

• YPEF

• Dvanáctého března se konalo na Střední lesnické škole ve Žluticích místní kolo soutěže YPEF.

V kategorii mladší žáci se zúčastnilo celkem deset družstev, ZŠ Manětín, ZŠ a ZUŠ Žlutice, ZŠ Bochov , ZŠ Karlovy Vary a několik družstev v kategorii starší žáci.

Soutěžilo se v teoretických znalostech o lese, dále poznávací části rostlin, přírodnin, živočichů a ptáků.

Letošní soutěže se poprvé zúčastnili i naši žáci šestého ročníku J. Honek, J. Brejcha a V. Milota, dále žáci i žákyně sedmých ročníků a také žáci osmého ročníku.

Družstvo ve složení S. Janošková, M. Kopelentová a T. Přesličková obsadilo krásné třetí místo a družstvo osmého ročníku ve složení A. Horvat, L. Zeman a K. Košnářová obsadilo čtvrté místo.

Žáci v této soutěži získali mnoho zkušeností i znalostí a již se těší na příští rok, až se této soutěže znovu zúčastní.

Vojíková Soňa

• Žáci naší školy patří u přijímacích zkoušek k nejúspěšnějším

• S blížícím se termínem přijímacích zkoušek na střední školy se ve veřejném prostoru objevila řada srovnání regionálních, předmětových a také porovnání úspěšnosti žáků z jednotlivých škol. Nás může těšit, že žáci z naší žlutické školy patří mezi nejlépe připravené.

Analýza, kterou uskutečnil Karlovarský deník ve spolupráci se společností prijimacky.ai na základě dat společnosti Cermat, ukázala, že naši výsledky našich žáků jsou mezi třemi nejlepšími školami v regionu jak v češtině, tak v matematice. Takhle úspěšní nebyli žáci z žádné jiné školy.

Jedná se o milé uznání práce vyučujících naší školy stejně tak jako našeho systému přípravy žáků na střední školy. Část této práce navíc někteří učitelé dělají i ve svém volném čase a pro žáky zcela zdarma.

Jak si školy vedly:

TOP školy matematika:

1. Walfdorfská ZŠ a MŠ KV     45%

2. ZŠ Masarykova Ostrov        43%

3. ZŠ a ZUŠ Žlutice                  43%

TOP školy český jazyk

1. ZŠ KV Konečná                    61%

2. ZŠ a ZUŠ KV Šmeralova       60%

3. ZŠ a ZUŠ Žlutice                  59%

Jde o průměrné procento dobře vyřešených úkolů z daného předmětu v přijímacích testech za posledních 5 let.

• První vysvědčení

• Poslední lednový den byl také dnem, kdy prvňáčci obdrželi své první školní vysvědčení. Slavnostní akce proběhla ve vestibulu školy za přítomnosti paní starostky Mgr. Heleny Plitzové, která žákům předala knihu jako malý dárek města Žlutice. Všem úspěšným žákům gratulujeme.