• Svět bezpečí 2. a 4. ročník

     • Dne 03.10.2019 naši žáci ze 2. a 4. ročníku navštívili Svět bezpečí v Karlových Varech. Mladší žáci měli možnost nahlédnout do problematiky rizik, především spojenými s nástrahami v domácnosti, ve škole či v pobytě venku. Lektoři žákům vysvětlili, předvedli velmi přijatelnou formou, jak se v nebezpečí zachovat, na co si dát pozor a jak by konkrétní situaci vyřešili. Dle mého názoru byla zpětná vazba efektivní, neboť v každém „stanovišti“ Domov, Záchranáři, Hasiči, Policie bylo poukázáno na situace, kdy by mohlo dojít ke zmiňovanému nebezpečí. Pro starší žáky byla akce zaměřena na teorii cyklisty. Děti si zopakovaly křižovatky, dopravní značky a následovně vyjely na kole na dopravní hřiště, kde po celou dobu byli policisté, kteří dohlíželi na správnost jízdy a její dodržování.

     • Exkuze do Světa bezpečí v Karlových Varech

     • V pátek 27. 9. 2019 vyjeli žáci sedmých ročníků naší školy na exkurzi do Karlových Varů. Exkurze se týkala mimořádných událostí, které pro nás měli lektoři perfektně připravené. Nejprve žáky seznámili s tím, co to vlastně mimořádná událost je a s jakými druhy událostí se mohou na našem území České republiky setkat. Přiblížili jim i události přímo z našeho regionu.

      Následovala prohlídka spojená s prezentací jednotlivých modelových stanic integrovanéo záchranného sytému. Policie, hasiči i záchranáři děti seznámili nejen s vybavením, ale také jim vysvětlili, jak při mimořádné události postupují a jak náročné je pracovat v podmínkách, kde je ohrožen život a zdraví nás, civilistů. Nakonec si mohly děti na cvičném hřišti vyzkoušet modelovou situaci při úniku nebezpečné látky do ovzduší. Simulace pro nás nedopadla moc zdárně, protože kdyby to bylo doopravdy, tak by někteří z nás nepřežili. Ale i tak bych chtěl všechny zúčasněné žáky pochválit za dobré chování. Žáci si z exkuzce odnesli spoustu vědomostí a doufejme, že je nikdy nebudou muset uplatnit.

      Mgr. Josef Hudec