Menu mapy

Výchovné poradenství a SPP

Základní informace

Výchovný poradce a pracovník pověřený spoluprací s poradenskými zařízeními: Mgr. Monika Volemanová

Konzultační hodiny pro rodiče a žáky:

Středa 15.00 – 15.30 h nebo dle domluvy (v přízemí)

Před Vaší návštěvou mě prosím zkontaktujte telefonicky 353 393 243/13 či mailem (poradkyne@zszlutice.cz), abychom si upřesnili přesný termín konzultace.

Aktuální informace pro podávání přihlášek na SŠ – šk. rok 2017/2018 (platí i pro žáky pátých tříd):

Schůzka rodičů vycházejících žáků k podávání přihlášek proběhne 7. února od 17 hodin v 9. třídě.

Informace k přijímacimu řízeni na SŠ - leden 2018.pdf

Prijimaci_rizeni.pdf

Výchovný poradce

Role výchovného poradce:

• Pomáhá při zajišťování vzdělávání děti se SVP a PO (specifické vzdělávací potřeby, poruchy učení, poruchy chování, žáci nadaní, žáci sociálně znevýhodnění apod. a podpůrná opatření )

• Pomáhá při zajišťování vzdělávání žáků – cizinců

• Zajišťuje kariérové poradenství (pro rodiče a žáky 8. a 9. ročníku – budoucí volba vhodné střední školy)

• Koordinuje tvorbu Individuálního vzdělávacího plánu pro žáky se SVP a PO – organizační, metodická, evaluační činnost

• Koordinuje tvorbu Individuálního výchovného plánu pro žáky s poruchami chování - organizační, metodická, evaluační činnost

• Zpracovává a neustále inovuje agendu všech žáků se SVP a PO

• Informuje rodiče a žáky o přijímacích kritériích na střední školy a víceletá gymnázia

• Provází žáky 9. ročníku a jejich zákonné zástupce správným postupem během přijímacího řízení na SŠ